• ICED COFFEE

  IRISH CREAM
  KARAMEL
  VANİLYA
  SADE
 • SIRMA
  DOĞAL
  KAYNAK SUYU

 • EN MEYVELİ
  MADEN SUYU

  ELMALI
  KARPUZLU
  ÇİLEKLİ
  SADE
  LİMONLU
  VİŞNELİ
  KAVUNLU
 • ">

  CAPRİ SUN!
  ÇEŞİTLERİ

  Capri Sun Portakal
  Capri Sun Safari Fruits
  Capri Sun Multivitamin
  Capri Sun Powerteam

AKTİF GIDA

Profile

B2B

In the modern age, being available and reachable are the most essential steps to achieve success. Accordingly our company has kept up with technology by using innovative digital systems such as social media groups and online catalog.

SERVICE QUALITY

We have been providing a thriving quality of service with our 18 years of experience thanks to our logistics staff, marketing and delivery team, indoor / outdoor warehouses and our vehicles with advanced technical equipment. We have a wide range of products and keep them in perfectly hygienic and healthy conditions. Our primary goal is to offer our customers the highest quality of service in international standarts.

ENVIRONMENT FRIENDLY COMPANY

We preserve our products in hygienic conditions in our environmentally friendly and recycling sensitive warehouses. One of the most fundamental element of our company is to respect the nature and environment. In Aktif Gıda's warehouses, in numerous spots, we have seperate recycling boxes specific to paper, glass or plastic packaging. Almost all of the waste paper and packaging materials are collected in these boxes. We regulary send these to the relevant municipal recyling center or their representatives.

Gallery

SIRMA
AKTİF GIDA
SIRMA VİTAMİNLİ
AKTİF GIDA
ÇOBANPINAR
AKTİF GIDA
CAPRİ SUN
AKTİF GIDA

BAYİLİKLERİMİZ

AKTİF GIDA


HIZLI, KALİTELİ, GÜVENİLİR BİR HİZMET SUNMAKTAYIZ.

AKTİF GIDA

Meyve suyu ve nektarlarının tüketimi, özellikle kanser ve kalp krizine karşı savaşta ve “anti-aging” olarak tanımlanan yaşlılığa karşı savaşın en önemli silahıdır. Beslenmenin temel öğeleri olan vitamin ve mineraller için önemli kaynaktırlar.

Bol su için. Günde en az 2 litre su içmeye özen gösterin. Az su içenlerde yorgunluk, dikkat güçlüğü ve hafıza bozukluklukları görülebilir. Sağlıklı yetişkin bir erkekte vücut ağırlığının %60’ını, kadında %50’ sini su oluşturur

Doğal suların ihtiva ettiği zengin mineraller, vücudumuzda vitaminlerin fonksiyonlarına yardımcı olur.Muhtevasındaki zengin kalsiyum ve florür gibi mineraller dolayısıyla özellikle çocuklar, bayanlar ve yaşlıların daha fazla maden suyu içmeleri gerekir.

Customize Miracle